Banner

Iğdır Yeşilleniyor

Belediye Başkanı Murat Yikit, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş, Evrim Turpçu, Park Bahçeler Müdürü Ülkü Öcal ile birlikte Ağaç dikme mevsimini başlattılar.

Yapılan ağaçlandırma çalışmalarıyla şehrimizdeki yeşil alan miktarı hızla artıyor.

Çeşitli fidanlarımızı toprakla buluşturduk diyen Belediye Başkanı Murat Yikit  Çevreye katkı sağlayacak faaliyetlerimiz devam edecek. Bizden sonraki nesile bırakacağımız oksijen dolu alanlarımız olacak. Bahar dönemine yemyeşil ve çiçeklerle donatılmış bir şehir hazırlayan belediyemiz ağaçlandırma, yeşil alan düzenlemesi ve çiçeklendirme faaliyetlerini hızlandırdı. Yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları kapsamında birçok bölgeye yeni fidan dikildi, çiçek ekildi. Mevcut ağaç ve bitkilerin de bakımını kapsayan çalışmalar dahilinde üç yıl içinde 250  bine yakın  çalı formu, çiçek ağaç, toprakla buluşturuldu.” dedi.

Ağaç dikimi çalışmalarının devamı olarak mart ayı içerisinde `Ağaç Bayramı` tertipleyerek yeni büyük yeşil alanlar oluşturmayı hedefleyen Belediye Başkanı Murat Yikit sözlerine şöyle devam etti:” profesyonel ekipler nezaretinde ana arterler başta olmak üzere tüm park ve yeşil alanlarda, yol kenarlarında bulunan ve bakımı belediyeye ait olan tüm ağaçların bakımını yapıyor. 11 Çeşit fidan ,çalı gurubu, her dem yeşil yaprağını dökmeyen 1000 adet ağaç fideleri dikilecektir. Peyzaj açısından uygun olan alanlara görsellik ve estetik açıdan daha güzel bir görünüm kazandırmak ve İlimiz merkezi yeşile doymuş bir şehir yapmak üzere başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam edecektir. Dedi.                                                                   

Özellikle araçların yoğun olarak seyrettiği ve egzoz gazlarının azaltılması ve havanın temizlenmesinde ağaçların önemine değinen Başkan Murat Yikit “Biz mahallelerimizin değişik yerlerinde parklar, yeşil alanlar oluşturarak insanımızın ihtiyacını en üst düzeyde gidermeye çalışıyoruz.  Ekolojik bir toplum için buradayız. Belediyelerimiz demokrasi, ekoloji ve cinsiyet özgürlükçü bir toplum temelleri üzerinde inşa edilmiştir. Demokrasi olmadan ekoloji, ekoloji olmadan demokrasi inşa edilemez. Yeşil demek hayat demektir. Ağacın ve ormanların sayılamayacak faydaları vardır. Bu nedenle mahallelerde uygun olan her alana ağaç fidanları dikmeye kararlıyız ”ifadesini kullandı.                                             

BaşkanYikit diktikleri bu ağaç fidanlarının sağlıklı bir şekilde büyümeleri için bakımlarını da aksatmadan yaptıklarını söyledi. Ağaçların gelişimini kuvvetlendirmek ve sağlıklı kalmalarını sağlamak amacıyla yapılan ağaç budama çalışmalarının titizlikle sürdürüldüğünü kaydetti


1080
1081
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook