Banner

Oval Banklar Takdirle Karşılandı

Iğdır’ın daha estetik ve güzel görünümü için belirlenen caddelere oturma bankları yerleştirdi.

21 adet oturma banklarını ilk etapta Atatürk Caddesi, Ziraat Bankası ve İl Müftülüğü karşısı, Cumhuriyet Caddesine yerleştirerek vatandaşların hizmetine sundu.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kent mobilyalarının şehir genelinde dağıtılan, bu kapsamda çok sayıda kamelyalı oturma banklarını vatandaşların önümüzdeki aylarda hizmetine sunulacağı da öğrenildi.

Geniş kaldırımlarımızdan olan Atatürk Caddesi İl Müftülüğü  cami önü, Ziraat Bankasına ve namaza gelen vatandaşların özellikle de yaşlıların faydalanması, oturup dinlenmesi amacıyla oturma bankları yerleştirildi diyen Belediye Başkanı Murat Yikit: “ İlk etapta Atatürk Caddesi Ziraat Bankası ve İl Müftülüğü karşısı, Cumhuriyet Caddesine  14 tane  yarım oval bank, 7 normal bank, 10 tane çöp kovası  yerleştirildi.  Bu gibi geniş kaldırımlarla ilgili çalışmalarımız devam edecek. Kent genelinde bulunan parkların düzenli ve bakımlı olması için göreve başladığımız günden bu yana ekiplerimiz tarafından çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca mahallelerdeki yirmiye yakın deforme olan parklarda bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Şehrimiz de birçok park mevcut. Zaman içerisinde bu parkların yıpranmış ve fonksiyonunu yitirdiğini tespit ettik ve yenileme çalışmalarına başladık. Çalışmalarımız tamamlandığında parklarımızı yeniden şehrimize kazandırmış olacağız ve vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirebileceği alanlar haline getireceğiz. Parklarla bırakılacak gölgelikli banklar, kamelyalar, çöp kovaları, çatılı piknik masaları, çeşitli ahşap dış mekân oturma gurupları, ahşap sekizgen piknik masaları, çocuk oyun gurupları, tahterevalliler, salıncaklar, zıpzıplar, fitness gurupları için ihale çalışmalarımız devam etmektedir. Yeşil alanlarla kente nefes aldırmak için bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek. Kentimize yeşil ve estetik bir görünüm kazandırmak birincil hedefimiz olacak. ” dedi.

Yapılan çalışmaları takdirle karşılayan vatandaşlar Allah razı olsun. yorulduğumuzda  dinlenecek bir oturma yerimiz  oldu çalışmalarından ötürü Belediye Başkanı Murat Yikit’e  teşekkür ederiz dediler.


1184
1185
1188
1187
1189
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook