Banner

Fırınlara Ceza Yağdı

Fırıncılar Derneği ile Esnaf Kefalet kurumunun ortak aldığı bir karar ile İlimizde ekmeğin fiyatı 90 kuruşa çıktıktan sonra Belediyeye ekmek gramajı ile ilgili olarak birçok şikâyet geldi.

Denetimlere çıkan Iğdır Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Gıda Şubesi 25 fırını denetledi. Rutin denetimlerin ise hız kesmeden devam edeceği öğrenildi.

Zabıta Müdürlüğü tarafından denetlenen fırınlar gramaj ve temizlik bakımından eksik bulunan 17 fırına kabahatler kanununa dayanarak ceza vererek uyarıda bulunuldu.

İlimizdeki ekmeğin fiyat artışı ile yetkili kuruluşlar olan fırıncılar derneği ile esnaf kefalet kurumunun ortak aldığı bir karardır diyen Belediye Başkanı Murat Yikit: “Fırıncılar derneği ile esnaf kefalet kurumunun Belediyemizin görüşü alınmadan ekmeğin fiyatına zam yaptılar. Ekmek gramajı konusun Belediyeye birçok şikâyet geldi. Zabıta Müdürlüğümüz 2 gün içinde merkezde bulunan rutin fırın denetimlerini tamamlamış, 25 fırından 17sine para cezası vermiştir. Ekmeklerin 250 gram standartlarına uygun olmadığı tespit edilmiştir. Halkımızın sağlığını ciddi anlamda etkileyen ve halk sağlığını tehdit eden uygunsuz fırınlara gerekli denetimler sıklaştırılarak devam edecektir. Bu fırınlar hakkında gereken ne ise ve fırınların standartlara uygun olması için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu tür tesislerde yapılan ekmekleri veya unlu mamulleri halkımız tüketmektedir. Halkımızın sağlığı biz ve yönetimimiz için en önemli faktördür. Gramaj eksikliklerini tespit ettik. Halkımızın ekmeğini küçülten hiçbir fırına tolerans gösterilmeyecektir. Denetimlerimiz hız kesmeden devam edecektir.” dedi.


1082
1083
1084
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook