Banner
Kanalizasyon Temizliği Şehrin Sağlığının Güvencesidir

Kanalizasyon Temizliği Şehrin Sağlığının Güvencesidir

Çok yakın akrabalarımız oturuyor Iğdır da. Senede bir olmasa da birkaç yıl da bir mutlaka yolum düşüyor Iğdır’a.

Gurbetçiyiz biz. Belçika da yaşıyoruz. Tıkanan kanalizasyonu açma işini yapıyoruz. Ontstoppingsdienst Antwerpen, Antwerpen şehrinde kanal açma işi diyebiliriz. Kulağa hoş gelmiyor tabi. Tıkalı kanalı düşündüğümüzde hayatın nasıl mahvolduğunu anlamak zor olmaz.

Lavabo dahi tıkandığında gündelik hayatımız perişan oluyor bu nedenle bizi, Ontstoppingsdienst Antwerpen için arayan hayli yoğun oluyor. İş yoğunluğu orada çok fazla.

Iğdır’a geldiğimizde ister istemez kanalizasyon sistemine takılıyor gözümüz. Mesleki hassasiyet mi algıda seçicilik mi dersiniz. Aslında modern sistem. Kanalizasyon sistemi Avrupa da yaygın salgın hastalıklardan sonra gelişiyor. Veba gibi hastalıklar kırıp geçirdikten sonra kanalizasyonun olmayışının toplumsal kırıma yok açacak hastalıklara neden olduğu fark ediliyor. Belçika da, Riool Ontstoppen Antwerpen olayı bu süreçlerin yani kanalizasyon yapımı ve sonrasında oluşan süreçlerin doğurduğu işlerden biridir.

Burada böyle bri mesleğin olmaması dahi olayın vardığı boyutu gösterir. Riool Ontstoppen Antwerpen sorunu çözülmediğinde hayat felç kalır. Iğdır olayı kökten çözüm üretecek belediye çözümleri geliştirmiş durumdadır. Ne var ki olası sıkıntılar için profesyonel alternatifler de olmalıdır.

Altyapı aslıda şehrin toplu sağlığıdır. Bir anlamda doğrudan toplum sağlıdır. Belçika için bu durum, Ontstopper Antwerpen, yani tıkanıklığı açacak firmalar acil çözüm üretir. Kanal tıkanmalarına karşı, tıkanmanın yerini tespit eden ve hızlıca çözüm üreten teknikler de mevcuttur.

Bizi aradıklarında ilk soruları, Ontstopper Antwerpen oluyor. Bizim işimiz bu, mesleğimiz bu. Tüm teknik donanımız da buna göredir.

Olası kanalizasyon tıkanması nerede, bunu bize teknik cihazlarımız söyler. Tahmini ne zaman kalkar. Bunu da yaklaşık hesaplarız. Çözüm çalışmasına, tıkanıklığı açma çalışmasına başlarız.

Iğdır için gerekli değil fakat yine de ihtiyaç halinde kanalizasyon tıkanıklığını açma ve toplum sağlığını korumaya dönük teknik bilgi paylaşımı yapabilriz.

Yazan : İbrahim Temizelli


Tarih : 2017-06-29
İsminiz Soyisminiz

Firmanız

Web

Telefonunuz

Şehir

Görüşünüz

 

 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook