Banner
Yasal Kimliği Olan Firmalar Daima Tercihtir

Yasal Kimliği Olan Firmalar Daima Tercihtir

Böyle bir bilgi paylaşmak elbette kimi insanlara abes gelebilir. Ne yani yasa dışı iş yapan firmalar da mı var sorusunu sorabilirler. Yaşadığımız ülkede olanlar bu soruyu sanırım sormazlar. Onlar zaten bilirler.

Ülkemiz de bir değil onlarca nedenden dolayı yasadışı çalışan binlerce firmadan bahsetmek mümkündür. Özellikle de İzmir evden eve nakliyat sektöründe yasadışı firmaların sayısı yasal nakliye firmalarının sayısından çok ama çok fazladır.

Iğdır İzmir nakliyat yaptırmak isteyen vatandaşların dikkat etmesi gereken ilk şey belki de bu yasadışı korsan nakliyecilerdir. Artık her şeyi Google ye soruyoruz. İzmir nakliyat diye Google de arattığımızda yüzlerce şirket ekranımızda sıralanmaktadır. Peki bunların kaçı yasaldır? Google bu konuda site yapan firmalara kriter koymuyor. Böyle vergi kaydını getir gibi bir istekte bulunmuyor. Bu nedenle de maalesef en çok interneti bu firmalar kullanıyor. İstismar ediyor. Yurttaşı dolandırmaya çalışıyorlar.

İzledikleri bariz yöntem şudur. Örneğin İzmir için “İzmir nakliyat fiyatı çok ucuz” şeklinde spot reklam yaparlar. Ülkenin yurttaşının ekonomik sorunu da olunca bu tür ucuz rakamlar hemen ilgisini dikkatini çeker. Nasıl ucuz yapıyorsun diye sormaz.

Sormak, sorgulamak araştırmak aslında pek alışkanlık olmadığından yurttaş da bu korsanları denetleyemez. Denetlemek sorumluluğu dahi duymaz. İzmir evden eve işini yapıyorsan var mı vergi levhan, var mı yetki belgen, var mı nakliye aracın, var mı sigortalı personelin diye sorgulamaz.

Yaptığın işi için fatura kesiyor musun? Evden eve İzmir sözleşmesi yapıyor musun? Sorularına cevap aramaz. Bu sorular sorulmaz da, cevap aranmaz ise bu korsan firmaların dolandırıcılığının mağduru olmak kaçınılmaz.

İzmir Iğdır taşımacılık firmasına ihtiyacınız varsa ilk soru, mükellefiyet vergi levhası olmalı ve görülmeli, yetki belgesi sorulmalı ve görülmelidir. Sözleşme yapılmalı, taşımacılık sigortası yapılmalı ve ödemelere mutlaka fatura alınmalıdır.


Tarih : 2017-06-29
İsminiz Soyisminiz

Firmanız

Web

Telefonunuz

Şehir

Görüşünüz

 

 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook