Banner

14 Kasım Iğdırın Kurtuluşu Anma Töreni Yapıldı

Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü münasebetiyle Belediye Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. 

Törene, Vali/Belediye Başkan V. Sn. H. Engin Sarıibrahim, il protokolü, kurum amirleri, askeri erkan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit aileleri, gaziler, öğrenciler, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen anma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile birlikte şanlı Türk Bayrağımızın göndere çekilmesi, Belediye Başkan Yrd. Ülkü Öcal’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması,

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim’e gönderdiği tebrik mesajının okunması ve öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ile sona erdi.

Anma töreni sonrası, Belediye Meydanındaki kutlamalar kapsamında Kafkas Halk Oyunları ekibinin gösterisi ve Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih Kültür Birliğini Yaşatma Derneği Organizasyonu ile hazırlanan resim ve fotoğraf sergisinin gezilmesi ile program son buldu.

 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  yaziisleri@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook